35717-98-7
Product Name:
(DIISOPROPOXYPHOSPHORYL)METHYL 4-METHYLBENZENESULFONATE
Formula:
C14H23O6PS
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 350.37 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 2.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 8 |
| Exact Mass | 350.09529662 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 350.09529662 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 87.3 Ų |
| Heavy Atom Count | 22 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 460 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
