871357-04-9
Product Name:
Piperazine, 1-[2-chloro-3-(trifluoromethoxy)phenyl]-4-(2-propen-1-yl)-
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 320.74 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4.3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Exact Mass | 320.0903253 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 320.0903253 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 15.7 Ų |
| Heavy Atom Count | 21 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 346 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
