871357-01-6
Product Name:
1-[2-CHLORO-3-(TRIFLUOROMETHOXY)PHENYL]-4-ETHYLPIPERAZINE
Formula:
C13H16ClF3N2O
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 308.73 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 308.0903253 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 308.0903253 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 15.7 Ų |
| Heavy Atom Count | 20 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 309 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
