7423-32-7
Product Name:
PHOSPHORIC ACID MONO-N-DODECYL ESTER SODIUM SALT
Formula:
C12H25Na2O4P
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 310.28 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 11 |
| Exact Mass | 310.12858484 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 310.12858484 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 72.4 Ų |
| Heavy Atom Count | 19 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 191 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 3 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
