COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 3243.6 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 43 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 55 |
| Rotatable Bond Count | 104 |
| Exact Mass | 3242.6774213 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 3241.6740664 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 1380 Ų |
| Heavy Atom Count | 226 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 7250 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 29 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 2 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
