80778-56-9
Product Name:
DIBUTANOLATOBIS(2,2',2''-NITRILOTRIETHANOLATO)TITANIUM(IV)
Formula:
C20H46N2O8Ti
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 494.5 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 8 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 10 |
| Rotatable Bond Count | 16 |
| Exact Mass | 494.3046572 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 494.3046572 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 168 Ų |
| Heavy Atom Count | 31 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 225 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 5 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
