COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 990.1 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -5.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 15 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 23 |
| Rotatable Bond Count | 26 |
| Exact Mass | 989.51685857 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 989.51685857 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 396 Ų |
| Heavy Atom Count | 69 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1560 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 19 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
