691868-46-9
Product Name:
6-BROMO-4-OXO-3,4-DIHYDROSPIRO(2H)-BENZO(E)[1,3]OXAZINE-2,4'-PIPERIDINE TRIFLUOROACETIC ACID SALT
Formula:
C14H14BrF3N2O4
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 411.17 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 3 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 8 |
| Rotatable Bond Count | 0 |
| Exact Mass | 410.00890 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 410.00890 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 87.7 Ų |
| Heavy Atom Count | 24 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 401 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 2 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
