COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 709.8 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 3.2 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 5 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 13 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 709.32105932 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 709.32105932 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 230 Ų |
| Heavy Atom Count | 51 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1550 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 9 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 3 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
