619332-97-7
Product Name:
METHYL 2-(6-FLUORO-3-NITRO-2-(PHENYLTHIO)PHENYL)ACETATE
Formula:
C15H12FNO4S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 321.3 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 3.7 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 5 |
| Exact Mass | 321.04710720 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 321.04710720 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 97.4 Ų |
| Heavy Atom Count | 22 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 398 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
