38914-40-8
Product Name:
2-((2-(3-Methylcyclohexyl)butyl)amino)propanethiol, hydrogen sulfate ( ester)
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 323.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 5 |
| Rotatable Bond Count | 8 |
| Exact Mass | 323.15888613 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 323.15888613 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 99 Ų |
| Heavy Atom Count | 20 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 383 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 3 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
