COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 508.18 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -5.7 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 7 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 17 |
| Rotatable Bond Count | 8 |
| Exact Mass | 507.9958922 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 507.9958922 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 279 Ų |
| Heavy Atom Count | 31 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 800 |
| Isotope Atom Count | 1 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 4 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
