265643-94-5
Product Name:
[1,2,4]TRIAZOLO[1,5-A]PYRAZINE-2,7(8H)-DICARBOXYLIC ACID, 5,6-DIHYDRO-, 7-(1,1-DIMETHYLETHYL) 2-ETHYL ESTER
Formula:
C13H20N4O4
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 296.32 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 1 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 5 |
| Exact Mass | 296.14845513 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 296.14845513 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 86.6 Ų |
| Heavy Atom Count | 21 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 410 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
