1884457-36-6
Product Name:
(2R,3R)-2-benzyl-3-(tert-butyl)-4-(2,6-dimethoxyphenyl)-2,3-dihydrobenzo[d][1,3]oxaphosphole
Formula:
C26H29O3P
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 420.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 5.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 3 |
| Rotatable Bond Count | 6 |
| Exact Mass | 420.18543178 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 420.18543178 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 27.7 Ų |
| Heavy Atom Count | 30 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 529 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 2 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
