171915-93-8
Product Name:
2,9-Di(1,3-thiazol-2-tl)anthra2,1,9-def:6,5,10-d'e'f'diisoquinoline-1,3,8,10-tetrone
Formula:
C30H12N4O4S2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 556.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 5.6 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 8 |
| Rotatable Bond Count | 2 |
| Exact Mass | 556.02999722 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 556.02999722 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 157 Ų |
| Heavy Atom Count | 40 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1010 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
