170428-85-0
Product Name:
2'-DEOXYURIDINE-5'-O-(1-THIOTRIPHOSPHATE), RP-ISOMER SODIUM SALT
Formula:
C9H15N2O13P3S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 484.21 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -3.7 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 6 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 14 |
| Rotatable Bond Count | 8 |
| Exact Mass | 483.95077070 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 483.95077070 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 254 Ų |
| Heavy Atom Count | 28 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 813 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 3 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
