158884-64-1
Product Name:
(D-VAL22)-BIG ENDOTHELIN-1 FRAGMENT (16-38) (HUMAN)
Formula:
C119H180N32O33
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 2586.9 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -4.2 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 34 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 37 |
| Rotatable Bond Count | 76 |
| Exact Mass | 2586.3424111 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 2585.3390563 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 1010 Ų |
| Heavy Atom Count | 184 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 5930 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 24 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
