154771-48-9
Product Name:
3'-DEOXYTHYMIDINE-5'-O-(1-THIOTRIPHOSPHATE/2',3'-DIDEOXYTHYMIDINE-5'-O-(1-THIOTRIPHOSPHATE) SODIUM SALT
Formula:
C10H13N2Na4O12P3S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 570.16 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 13 |
| Rotatable Bond Count | 7 |
| Exact Mass | 569.89928315 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 569.89928315 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 245 Ų |
| Heavy Atom Count | 32 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 807 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 2 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 5 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
