144025-82-1
Product Name:
H-GLN-MET-ALA-VAL-LYS-LYS-TYR-LEU-ALA-ALA-VAL-LEU-GLY-LYS-ARG-TYR-LYS-GLN-ARG-VAL-LYS-ASN-LYS-NH2
Formula:
C123H215N39O28S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 2720.3 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -5.6 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 41 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 38 |
| Rotatable Bond Count | 101 |
| Exact Mass | 2719.6353034 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 2718.6319485 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 1180 Ų |
| Heavy Atom Count | 191 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 5750 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 22 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
