104777-03-9
Product Name:
2-ethoxyethyl N-(4-(3-methyl-5-isoxazolyl)-2-thiazolyl)oxamate
Formula:
C13H15N3O5S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 325.34 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 1.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 8 |
| Rotatable Bond Count | 8 |
| Exact Mass | 325.07324176 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 325.07324176 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 132 Ų |
| Heavy Atom Count | 22 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 398 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
