1012343-93-9
Product Name:
4-[[[3-(3,4-Dimethoxyphenyl)imidazo[1,2-b]pyridazin-6-yl]amino]methyl]benzenesulfonamide
Formula:
C21H21N5O4S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 439.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 2.3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 8 |
| Rotatable Bond Count | 7 |
| Exact Mass | 439.13142534 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 439.13142534 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 129 Ų |
| Heavy Atom Count | 31 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 682 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
