953390-94-8
Product Name:
{3-[9-(3-Dimethylamino-propyl)-2,7-bis-(4,4,5,5-tetramethyl-[1,3,2]dioxaborolan-2-yl)-9H-fluoren-9-yl]-propyl}-dimethyl-amine
Formula:
C35H54B2N2O4
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 588.4 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 10 |
| Exact Mass | 588.4269685 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 588.4269685 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 43.4 Ų |
| Heavy Atom Count | 43 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 862 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
