951936-29-1
Product Name:
2-[4-(4-chlorophenyl)-4-hydroxypiperidin-1-yl]-N-(2-chloropyridin-4-yl)-2-oxoacetamide
Formula:
C18H17Cl2N3O3
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 394.2 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 2.7 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 2 |
| Exact Mass | 393.0646968 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 393.0646968 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 82.5 Ų |
| Heavy Atom Count | 26 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 518 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
