943830-37-3
Product Name:
Benzene, 1-bromo-4-chloro-3-(difluoromethyl)-2-fluoro-
Formula:
C7H3BrClF3
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 259.45 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 3 |
| Rotatable Bond Count | 1 |
| Exact Mass | 257.90587 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 257.90587 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 0 Ų |
| Heavy Atom Count | 12 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 156 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
