943552-31-6
Product Name:
5-Bromothiophene-2-boronic acid MIDA ester, 2-(5-Bromothiophen-2-yl)-6-methyl-1,3,6,2-dioxazaborocane-4,8-dione
Formula:
C9H9BBrNO4S
Synonyms:
2-(5-Bromothiophen-2-yl)-6-methyl-1,3,6,2-dioxazaborocane-4,8-dione;5-Bromothiophene-2-boronic acid MIDA ester
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 317.96 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 1 |
| Exact Mass | 316.95287 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 316.95287 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 84.1 Ų |
| Heavy Atom Count | 17 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 312 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
