942070-40-8
Product Name:
(4-(TRIMETHYLSILYL)THIOPHEN-2-YL)BORONIC ACID PINACOL ESTER
Formula:
C13H23BO2SSi
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 282.3 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 3 |
| Rotatable Bond Count | 2 |
| Exact Mass | 282.1281078 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 282.1281078 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 46.7 Ų |
| Heavy Atom Count | 18 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 311 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
