94169-05-8
Product Name:
9H-Xanthen-9-one, 1,3,6-tris(acetyloxy)-2-(3-methyl-2-buten-1-yl)-
Formula:
C24H22O8
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 438.4 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4.1 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 8 |
| Rotatable Bond Count | 8 |
| Exact Mass | 438.13146766 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 438.13146766 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 105 Ų |
| Heavy Atom Count | 32 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 783 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
