941236-38-0
Product Name:
9-benzyl-2-(4-methylpiperidin-1-yl)-4-oxo-1,3,9-triazaspiro[5.5]undec-1-ene-5-carbonitrile
Formula:
C22H29N5O
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 379.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 2.1 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 379.23721057 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 379.23721057 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 71.7 Ų |
| Heavy Atom Count | 28 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 643 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
