936901-82-5
Product Name:
benzyl 4-(8-chloro-1-iodoimidazo[1,5-a]pyrazin-3-yl)piperidine-1-carboxylate
Formula:
C19H18ClIN4O2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 496.7 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4.4 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Exact Mass | 496.01630 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 496.01630 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 59.7 Ų |
| Heavy Atom Count | 27 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 514 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
