932514-04-0
Product Name:
N-(1-benzylpiperidin-4-yl)-4-propyl-2-pyrrol-1-yl-1,3-thiazole-5-carboxamide
Formula:
C23H28N4OS
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 408.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4.6 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 7 |
| Exact Mass | 408.19838270 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 408.19838270 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 78.4 Ų |
| Heavy Atom Count | 29 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 513 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
