930941-85-8
Product Name:
Benzeneacetamide, N-(2,4-difluorophenyl)-2,3,4,5,6-pentafluoro-
Formula:
C14H6F7NO
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 337.19 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 3.4 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 8 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 337.03376095 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 337.03376095 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 29.1 Ų |
| Heavy Atom Count | 23 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 410 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
