COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 1176.0 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 7 |
| Rotatable Bond Count | 8 |
| Exact Mass | 1175.7371 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 1173.7401 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 90.3 Ų |
| Heavy Atom Count | 47 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1010 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 3 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
