912331-30-7
Product Name:
Boronic acid, B-(5-chloro-3-methylbenzo[b]thien-2-yl)-
Formula:
C9H8BClO2S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 226.49 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 3 |
| Rotatable Bond Count | 1 |
| Exact Mass | 226.0026585 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 226.0026585 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 68.7 Ų |
| Heavy Atom Count | 14 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 217 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
