905679-87-0
Product Name:
N-(5-(furan-2-yl)-1,3,4-oxadiazol-2-yl)-4-((3-methylpiperidin-1-yl)sulfonyl)benzamide
Formula:
C19H20N4O5S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 416.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 2.1 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 8 |
| Rotatable Bond Count | 5 |
| Exact Mass | 416.11544092 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 416.11544092 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 127 Ų |
| Heavy Atom Count | 29 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 677 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
