905427-47-6
Product Name:
2-(2-((2,2-dimethyl-6-oxo-3,4,6,7,8,9-hexahydro-2H-cyclopenta[c]pyrano[2,3-h]chromen-10-yl)oxy)acetamido)benzamide
Formula:
C26H26N2O6
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 462.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 3.6 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 5 |
| Exact Mass | 462.17908655 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 462.17908655 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 117 Ų |
| Heavy Atom Count | 34 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 883 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
