905014-50-8
Product Name:
3-(2-((2-fluorophenethyl)amino)-2-oxoethyl)-4-methyl-2-oxo-2H-chromen-7-yl acetate
Formula:
C22H20FNO5
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 397.4 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 2.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 7 |
| Exact Mass | 397.13255090 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 397.13255090 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 81.7 Ų |
| Heavy Atom Count | 29 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 676 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
