904574-41-0
Product Name:
ethyl 4-(3-phenyl-[1,2,4]triazolo[4,3-b]pyridazin-6-yl)piperazine-1-carboxylate
Formula:
C18H20N6O2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 352.4 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 1.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Exact Mass | 352.16477390 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 352.16477390 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 75.9 Ų |
| Heavy Atom Count | 26 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 478 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
