904504-42-3
Product Name:
9-oxo-9H-benzo[c]indolo[3,2,1-ij][1,5]naphthyridine-2-carboxylic acid
Formula:
C19H10N2O3
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 314.3 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 3.4 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 1 |
| Exact Mass | 314.06914219 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 314.06914219 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 72.2 Ų |
| Heavy Atom Count | 24 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 565 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
