904010-28-2
Product Name:
1-[4-(2-oxopyrrolidin-1-yl)phenyl]sulfonyl-N-(1,2,3,4-tetrahydronaphthalen-1-yl)piperidine-4-carboxamide
Formula:
C26H31N3O4S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 481.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 2.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 5 |
| Rotatable Bond Count | 5 |
| Exact Mass | 481.20352765 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 481.20352765 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 95.2 Ų |
| Heavy Atom Count | 34 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 841 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
