903856-41-7
Product Name:
3,8-Dimethyl-6-(2-morpholin-4-yl-ethyl)-1,4-dihydro-8H-1,2,4a,6,8,9-hexaaza-fluorene-5,7-dione
Formula:
C15H21N7O3
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 347.37 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -0.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 7 |
| Rotatable Bond Count | 3 |
| Exact Mass | 347.17058756 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 347.17058756 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 95.3 Ų |
| Heavy Atom Count | 25 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 592 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
