900893-32-5
Product Name:
N-(1-benzylpiperidin-4-yl)-2-[(4-oxo-2,3-dihydro-1H-cyclopenta[c]chromen-7-yl)oxy]acetamide
Formula:
C26H28N2O4
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 432.5 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 3.7 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 5 |
| Rotatable Bond Count | 6 |
| Exact Mass | 432.20490738 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 432.20490738 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 67.9 Ų |
| Heavy Atom Count | 32 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 721 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
