900512-31-4
Product Name:
METHYL 3-(2-CHLORO-4-FLUOROPHENOXY)-N-(6-METHOXYPYRIDIN-3-YL)AZETIDINE-1-CARBIMIDOTHIOATE(WXG02465)
Formula:
C17H17ClFN3O2S
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 381.9 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 6 |
| Rotatable Bond Count | 6 |
| Exact Mass | 381.0714038 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 381.0714038 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 72.2 Ų |
| Heavy Atom Count | 25 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 467 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
