900262-29-5
Product Name:
N-[4-(4-chlorophenyl)-2-(3,4-dimethylphenyl)-6-methyl-5-oxopyridazin-3-yl]-2-fluorobenzamide
Formula:
C26H21ClFN3O2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 461.9 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 5.7 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 5 |
| Rotatable Bond Count | 4 |
| Exact Mass | 461.1306328 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 461.1306328 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 61.8 Ų |
| Heavy Atom Count | 33 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 820 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
