85068-51-5
Product Name:
20-hydroxy-3,6,9,12,15,18-hexaoxaicos-1-yl undec-10-enoate
Formula:
C25H48O9
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 492.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 2.7 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 9 |
| Rotatable Bond Count | 30 |
| Exact Mass | 492.32983310 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 492.32983310 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 102 Ų |
| Heavy Atom Count | 34 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 421 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
