82823-46-9
Product Name:
spiro<1,3-benzodioxole-2,2'-naphtho<2,3-d><1,3>dioxole>
Formula:
C17H10O4
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 278.26 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 4.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 0 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 4 |
| Rotatable Bond Count | 0 |
| Exact Mass | 278.05790880 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 278.05790880 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 36.9 Ų |
| Heavy Atom Count | 21 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 374 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
