COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 3448.6 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | -24.3 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 52 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 62 |
| Rotatable Bond Count | 114 |
| Exact Mass | 3447.5565756 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 3446.5532208 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 1640 Ų |
| Heavy Atom Count | 241 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 8390 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 33 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
