799812-99-0
Product Name:
lignoceroyl CoenzyMe A (aMMoniuM salt)
Formula:
C45H85N8O17P3S
Synonyms:
lignoceroyl Coenzyme A (ammonium salt)
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 1169.2 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 9 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 22 |
| Rotatable Bond Count | 42 |
| Exact Mass | 1168.54972364 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 1168.54972364 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 400 Ų |
| Heavy Atom Count | 76 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 1740 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 4 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 1 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 4 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
