799793-47-8
Product Name:
2-((10-butyl-8,9-dihydro-7H-cyclopenta[4',5']pyrido[3',2':4,5]thieno[2,3-e][1,2,4]triazolo[4,3-c]pyrimidin-3-yl)thio)-N-(p-tolyl)acetamide
Formula:
C26H26N6OS2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 502.7 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 6.9 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 1 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 7 |
| Rotatable Bond Count | 7 |
| Exact Mass | 502.16095182 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 502.16095182 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 139 Ų |
| Heavy Atom Count | 35 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 751 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
