79499-60-8
Product Name:
2-AMino-6-broMo-2-(2-chlorophenyl)cyclohexanone-d4 HydrobroMide
Formula:
C12H10Br2ClD4NO
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 383.50 g/mol |
|---|---|
| Hydrogen Bond Donor Count | 2 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 2 |
| Rotatable Bond Count | 1 |
| Exact Mass | 382.91102 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 380.91307 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 43.1 Ų |
| Heavy Atom Count | 17 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 286 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 2 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 2 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
