78129-27-8
Product Name:
FULLY PROTECTED DEOXYNUCLEOTIDE DIMER D( TPGP)
Formula:
C60H60Cl2N8O17P2
Inquiry
COMPUTED DESCRIPTORS
| Molecular Weight | 1298.0 g/mol |
|---|---|
| XLogP3 | 7.5 |
| Hydrogen Bond Donor Count | 3 |
| Hydrogen Bond Acceptor Count | 20 |
| Rotatable Bond Count | 26 |
| Exact Mass | 1296.2928719 g/mol |
| Monoisotopic Mass | 1296.2928719 g/mol |
| Topological Polar Surface Area | 297 Ų |
| Heavy Atom Count | 89 |
| Formal Charge | 0 |
| Complexity | 2650 |
| Isotope Atom Count | 0 |
| Defined Atom Stereocenter Count | 6 |
| Undefined Atom Stereocenter Count | 2 |
| Defined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Undefined Bond Stereocenter Count | 0 |
| Covalently-Bonded Unit Count | 1 |
| Compound Is Canonicalized | Yes |
